Sep 3, 2013

W 1952 r zachorowałem na chorobe Heinego Medina. Słyszałem o tzw syndromie post polio. W Polsce nie ma Stowarzyszeń pomocy osobom pio przebytej HM.Kto zajmuje się problemtyką tej choroby.

Ministerstwo Zdrowia twierdzi , że w Polsce nie ma problemu. Lekarze chyba tez nie wiedza o co chodzi. Na stronach internetowych róznych krajów są informacje o syndromie post polio, a Polsce jak zwykle nie ma nic.

W 1951 roku wystąpiła pierwsza Epidemia poliomyelitis gdyż zanotowano 3060 zachorowań a już w 1958 roku zarejestrowano 6090 zachorowań, wśród których było 348 zgonów. W 1952 r tylko 2083 r Szpitale nie przechowują dokumentów archiwalnych.

O tej chorobie wiadomo było już wcześniej bo już w 1921 r zachorował na nią pozniejszy Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Franklin Delano Roosvelt. Ustanowił on Fundacje udzielającej pomocy ofiarom wirusa polio.

Europa podobno jest wolna od tego wirusa. Czyżby napewno? Jest w innych krajach a to nas podobno nie dotyczy. Czy wirus ten nie może się zmutować i szczepionki obecnie używane nie będą skuteczne.